26 Nisan 2008

Objektifimden Fenerbahçe voleybol takımı

Sevgili arkadaşlarım fanatik bir Fenerbahçe taraftarı olarak 23-24 Nisan günlerinde Türk Telekom ile oynadığımız yarı final play off maçları için Selim Sırrı Tarcan Spor Salonundaydım. Beç maç üzerinden oynanan seride, İstanbul'daki maçı kazanıp 1-0 öne geçmemizin ardından Ankara'da iki maç üst üste oynamak durumundaydık.

İlk maçı 3-1 kaybetmemize karşın 24 Nisan'daki ikinci maçı mükemmel bir mücadele sonucu 3-2 kazanmayı bildik ve İstanbul'a büyük bir avantajla döndük. Maçta çektiğim fotoğrafları sizlerle paylaşmak istedim.

Fenerbahce I
Oyuncularımız ısınmadan önce


Fenerbahce II
Voleybolcularımız maç öncesi. Önde ABD'li başarılı smaçör Kimberly

Fenerbahce III
Takım sahaya çıkıyor

Fenerbahce IV
Son taktikleri alırken

Özlem
Takım kaptanımız Özlem

Seda II
Smaçörümüz Seda

Kimberly I
Rakiplerin korkulu rüyası Kimberly

Zafer I
Set ve maç bizim!

Zafer II
Zafer coşkusu

Pelin
Pasörümüz Pelin'in mutluluğu

Korotenko II
Sempatik liberomuz Valeriya'nın maç sonrası sevinci

Kimberly II
Kimberly'den zafer pozu

8 yorum:

aKrep dedi ki...

Sadece futbolda değil tüm spor dallarında fanatik fenerbahçeli olduğunu öğrenmiş olduk sevgili Yunus.Resimler oradaki coşkuyu çok güzel anlatmış.Özellikle Kimberly'nin yüz ifadesi,coşkusu bana bile burada bi coşku hissettirdi.
Bu blog çok iyi oldu,güzel gidiyoruz arkadaşlar...

AliY dedi ki...

Fenerbahçe voleybol takımımızın (bu Ülkenin takımı olduğuna göre bu kelime gayet yerinde) resmi sitesine geldiğimi sandım biran :)
Sevgili dostum fenerbahçeliliğini heryerde gösteriyor :)
Sevgili dostuma buradan da sevgi ve saygılarımı sunuyorum.

Bu arada taraftarı olduğum Galatasarayımıza ve Dostlarımın taraftarı olduğu Fenerbahçemize bu akşam başarılar diliyorum.
İnşallah çok güzel bir ortamda, centilmence geçen ve kardeşliğin kazandığı bir maç olur.

Yunus Blog dedi ki...

Sevgili kardeşim çok teşekkür ederim güzel dileklerin için. Bu arada aldığınız haklı galibiyetten dolayı senin şahsında tüm Galatasaraylı dostlarımı kutlamak isterim. İnşallah her spor mücadelesi böyle keyif ve dostluk içerisinde geçer ve yurt dışında tüm takımlarımız başarı gösterir.

Yunus Blog dedi ki...

Sevgili dostlarım bu arada bir üzüntümü de belirtmek isterim.

Maalesef ülkemizde futbolun dışında diğer spor branşları yeterli ilgiyi çekmiyor. Bunun toplumun kültür-eğitim düzeyiyle ve olanaklarla çok yakından ilgisi var. Çünkü bunlar geliştikçe ve dikkat çekici başarılar kazanıldıkça bunun değişeceğini düşünüyorum. Örneğin 12 dev adam, NBA'deki oyuncularımız ve ligimizin yüksek kalitesi sayesinde basketbola olan merak hayli arttı ve artmayı sürdürüyor.

Umarım aynı şeyi voleybol ve atletizm gibi sporlarda da görebiliriz, bu konularda ciddi yatırımlar var. Örneğin Türk Telekom bayan voleybol takımında, dünya şampiyonasının en iyi oyuncusu seçilmiş Küba asıllı Aguero oynuyor ki şu anda dünyanın bir numaralı voleybolcusu kabul ediliyor, ama maçlara gelen seyirci sayısı birkaç yüzü bile zor buluyor.

Atletizm ise tam bir hayal kırıklığı. Sadece Fenerbahçe'nin yatırımları var ama olimpiyata aday olmak isteyen ülkemizde bu ana spora yeterli ilgi yok. Uluslararası arenada adı geçebilen tek bir atletimiz mevcut değil. Böyle bir ülkeye de asla olimpiyatlar vermezler.

Eğer dünyada sportif alanda söz sahibi olmak istiyorsak, futbol gibi diğer branşlara da eğilmemiz şart. Ben sizlere basketbol ve voleybol gibi sporları takip etmenizi tavsiye ederim, gerçekten çok zevkli ve mücadeleye dayalı branşlar. Eğer İstanbul'da yaşıyor olsaydım hafta sonumun bir kısmını mutlaka bunlara ayırırdım. Mesela Eczacıbaşı'nın salonunda ücret alınmıyormuş, ki bu takım Türkiye'nin en iyisi. O anlamda olanaklar geniş.

Neyse, fazla uzatmayayım. Hepinize iyi günler diliyorum sevgili saygıdeğer dostlar. Allah izin verirse daha birçok fotoğrafımı daha sizlerle paylaşmak isterim, her ne kadar çok kaliteli bir makinem olmasa da.

hackmaster dedi ki...

Fener kızlarının maçlarını seyrettim. bİZDEKİ YERLİ OYUNCULARDA LİGİN EN KALİTELERİ OYUNCULARI,
seda,özlem,çiğdem,pelin gayet yetenekli.
taçi ve kimbirly de FENA SAYILMAZ.
telekom maçında aquero sakatlandı. Yoksa baya bir zorlanacaktık. İstabuldaki maçta telekomdan Bahar da yoktu.
Bakalım finalde ne yapacağız

derya dedi ki...

arada izlerim denkgelirse ama ne yalan söyleyim sporla çok içiçe olmama rağmen bu tür sporları takip edemiyorum.plates,yoga,doğa sporları ilgi alanım...
kızlarımıza ve tüm sporcularımıza başarılar dilerim...

bunun yanısıra bizde de bir voleybolcu yetişiyor şuan 13 yaşında ve oldukça yetenekli inşallah geleceği bu yönde parlak...

Adsız dedi ki...

bende bir voleybolcuyum ve ileride onlar gibi olmak istiyorum nejat hocam sayesinde:)

aKrep dedi ki...

''ben de bir voleybolcuyum ve ileride onlar gibi olmak istiyorum nejat hocam sayesinde:)''

çok gzüel bir hedefin ve örnek alınacak değerli sporcularımız var...
dilerim ileride başarılı sporcularımızdan olarak resimlerini görürüz ve gururlanırız...
isimsiz arkadaşımız:)